Dokumenty potrzebne nam do uzyskania kredytu gotówkowego

Pierwszym etapem ubiegania się o kredyt w banku jest oczywiście przygotowanie wszystkich niezbędnych do tego celu dokumentów. Podstawowym dokumentem jaki musimy okazać jest oczywiście dowód osobisty oraz wystawione przez pracodawcę zaświadczenie o dochodach. Osoby które prowadzą działalność gospodarczą są zobowiązane do przedstawienia zdecydowanie większej ilości różnych dokumentów. Dopiero w chwili kiedy do banku wpłynie cały komplet dokumentacji poparty prawidłowo wypełnionym wnioskiem kredytowym bank rozpoczyna badanie naszej zdolności kredytowej a następnie przystępuje do sprawdzania nas w BIKu i na tej podstawie bank podejmuje decyzje o udzieleniu nam kredytu bądź też nie.

Kredyt gotówkowy to minimum formalności

Uzyskanie kredytu gotówkowego dla potencjalnego kredytobiorcy oznacza uproszczenie całej procedury do całkowitego minimum. Ta sytuacja dotyczy tego, że pożyczki gotówkowe z reguły udzielane są na niewielkie sumy, są tez wysoko oprocentowane co jest dodatkowym zabezpieczeniem dla banku, a klient który decyduje się na ten krok nie musi posiadać żadnego zabezpieczenia rzeczowego. W związku z powyższym, sam proces ubiegania się o gotówkę w banku nie jest szczególnie skomplikowany. Z reguły procedura odbywa się praktycznie z dnia na dzień jednak czasami może trwać kilka dni. Są to jednak sytuacje wyjątkowe wynikające z winy klienta który np. nie dostarczył wszystkich dokumentów bądź też nieprawidłowo wypełnił wniosek o kredyt. Większość banków umożliwia nam już przesłanie wniosku drogą elektroniczna, a nawet załatwienie wszystkich formalności związanych z zaciągnięciem kredytu online.

Dowód osobisty

Coraz więcej banków w trosce o swojego klienta sprowadza całą procedurę pożyczania pieniędzy do całkowitego minimum, dzięki temu w wielu bankach kredyt możemy uzyskać nawet w kilka minut. Aby usprawnić cały proces zaciągania kredytu, możemy wcześniej przygotować wszystkie niezbędne dokumenty w tym również dowód osobisty, który potwierdzi naszą tożsamość, a także narodowość. W przypadku obcokrajowców przekuwających w Polsce banki wymagają paszportu oraz karty pobytu.

Zaświadczenie o dochodach

Składając wniosek o kredyt gotówkowy musimy podać kwotę oraz okres w jakim chcemy kredyt spłacić. Dodatkowo niezbędna jest informacja na temat wysokości naszych dochodów oraz ich źródła. Najczęściej bank wymaga przedstawienia zaświadczenia o dochodach czasami również od naszego współmałżonka bądź też jego zgodę na temat wysokości dochodów. W przypadku emerytów i rencistów muszą oni dostarczyć odcinek rentowy lub emerytalny, natomiast osoby prowadzące działalność gospodarczą zaświadczenie z ZUS o niezaleganiu ze składkami. Na podstawie wysokości przychodów bank ustali maksymalną wysokość kredytu który będzie dostosowany do możliwości potencjalnego kredytobiorcy. W chwili obecnej coraz więcej banków posiada w swojej ofercie kredyt na oświadczenie, który charakteryzuje się jeszcze większym ułatwieniem w postaci samego oświadczenia.