Kiedy jest najlepszy moment na wzięcie kredytu i zakup domu?

Decyzja o zakupie domu jest ogromnym tematem w życiu każdego człowieka – kto dochodzi do tego etapu, a po tej decyzji następuje długi, często trudny proces. Ale czy wiesz, że jest pora roku, która ułatwia to wszystko? Jeśli chodzi o koszt nowego domu i wzięcie kredytu, wyczucie czasu może mieć większy wpływ na to wszystko, niż myślisz.

Być może słyszałeś, że jesienne miesiące są najlepsze na kupno domu, ale kilka innych okresów roku jest idealnym miejscem na szukanie kredytu, aż do określonego dnia tygodnia. Oto zestawienie najlepszych momentów na wzięcie kredytu i zakup domu.

Październik

Najlepszym miesiącem na zakup domu jest październik. Według ostatnich badań w ciągu ostatnich 15 lat właściciele domów, którzy kupili w październiku, otrzymali rabat o 2,6% od wartości rynkowej. Wydaje się jednak, że niewiele osób korzysta z tego, ponieważ tylko 8,4% zamknięć domów miało miejsce w październiku. Sprzedawcy, którzy utrzymują swoje domy na rynku przez miesiące jesienne i zimowe, najprawdopodobniej są bardzo zmotywowani do sprzedaży, a kredytobiorcy – do udzielania zgody.

Luty i styczeń

Chociaż niekoniecznie będziesz mieć wiele domów do wyboru, wiele domów będzie w zimowych cenach wyprzedażowych. Najprawdopodobniej będziesz w stanie wynegocjować korzystniejszą cenę za zakupiony dom, a wiele z tych domów jest już wycenionych na sprzedaż. Nie spodziewaj się, że w tym czasie znajdziesz swój wymarzony dom. Mając mniej domów na rynku, być może będziesz musiał obniżyć swoje oczekiwania lub być gotowym na przyjęcie pewnych kompromisów, jednak z całą pewnością przełoży się to na fakt, że będziesz mógł wziąć niższą pożyczkę.

Wskazówka dodatkowa: kupuj w poniedziałek!

Nie trzeba patrzeć jedynie na miesiące, warto też zerknąć na to, co w tej kwestii do zaproponowania mają dni tygodnia, aby sprawdzić, czy jest najlepszy dzień na zakup. Badania wykazały, że za najlepszą zniżką warto się rozejrzeć w poniedziałek – ten dzień zdaniem wielu jest najlepszym dniem na wzięcie pożyczki i zakup domu. Piątek jest drugim dniem w kolejności, który może być tutaj wzięty pod uwagę.

Gdy oszczędzasz na ten kolejny duży ruch w swoim życiu - koniecznie zwróć uwagę na kalendarz. Wykonaj swoje badania, a możesz zaoszczędzić trochę nieoczekiwanej gotówki, jak również załapiesz się na lepsze warunki kredytowe. Warto próbować.

Są to istotne wskazówki, które mogą ci pomóc, gdy rozważasz zakup domu, Ukryte koszty zakupu domu oraz wskazówki dotyczące oszczędności też mogą być w takim kontekście dla Ciebie pomocne, ale z nimi najlepiej zwrócić się już do renomowanego doradcy kredytowego, który niestety nie pomoże co do kwestii wyboru domu, ale jak widać – może być bardzo pomocny, gdy w grę wchodzi znalezienie najlepszej z możliwych hipoteki.

To nieocenione doradztwo, które oczywiście nie jest za darmo – ale zwykle jest to inwestycja, która wraz z lepszym kredytem wraca się z nawiązką, dlatego warto.