Kredyty rewolwingowe i płatnicze

Kredyty gotówkowe kuszą coraz to nowymi rozwiązaniami i propozycjami, chcąc zwabić potencjalnych klientów. Finansiści i bankowcy dwoją się i troją, aby to właśnie oferta przygotowana przez ich bank okazała się strzałem w dziesiątkę. Oprócz ofert kredytowania typowych dla osób marzących o własnym mieszkaniu, czy tych, które planują wystartować z własnym przedsiębiorstwem, jest jeszcze mnóstwo innych, nieco mniej znanych możliwości kredytowania. Jedną z takich metod jest tzw. kredyt rewolwingowy. Dzięki niemu możliwe jest dokonywanie przez przedsiębiorstwo wielokrotnych pobrań w ramach określonej w umowie tzw. maksymalnej kwoty kredytu. Każde z przedsiębiorstw, które zdecyduje się skorzystać z szeregu możliwości, jakie daje im kredyt rewolwingowy, może wielokrotnie korzystać z przyznanego limitu, aż do zakończenia umowy. Wynikiem tego jest przede wszystkim równoczesny wzrost kwoty kredytu. Kredyty gotówkowe rewolwingowe są przyznawane firmom na stosunkowo krótki okres. Podobnie jak w przypadku kredytu płatniczego, który banki oferują na okres nie dłuższy niż 30 dni. Ten z kolei jest realizowany tylko raz w wysokości przyznanej kwoty. Zanim jednak dojdzie do przelania środków finansowych przez bank, uwzględnia on dokładnie i skrupulatnie comiesięczne przychody środków pieniężnych w okresie półrocznym przed ewentualnym przyznaniem kredytu.

Rozsądny wybór kredytowania

Kredyty gotówkowe są satysfakcjonującym rozwiązaniem zarówno dla firm jak i osób prywatnych. Kiedyś ludzie do pożyczania pieniędzy w banku podchodzili nieco bardziej sceptycznie. Dziś praktycznie każdy choć raz zmagał się z jego spłatą lub robi to nadal. Obecne na rynku banki jednak wychodzą na przeciw oczekiwaniom klientów i każda analizowana oferta z roku na rok wydaje się coraz atrakcyjniejsza. Ludzie chętnie umieszczają swoje oszczędności na kontach bankowych, te z kolei mogą udzielać większych kwot kredytu i znacznie obniżać oprocentowanie. Jeśli podejmiemy wszelkich starań w uzyskaniu satysfakcjonującej nas kwoty, zastanówmy się przede wszystkim, czy będziemy w stanie udźwignąć dużą kwotę miesięcznej spłaty. Jak powszechnie wiadomo, że im wyższa kwota kredytu, tym większe zobowiązanie do spłaty. W przypadku kupna mieszkania za uzyskany kredyt gotówkowy, wiążemy się z bankiem trzydziestoletnią umową, co z czasem może okazać się dla nas barierą nie do pokonania. Dlatego warto przemyśleć taką ofertę i dokładnie się nad nią zastanowić.

Proces przyznawania kredytu

Dostępne na rynku finansowym kredyty gotówkowe służą przede wszystkim sprawdzeniu zdolności kredytowej osób, które ubiegają się o jego przyznanie. Poza tym decyzja banku nie powinna trwać dłużej niż 48 godzin po czym, jeśli pozytywnie rozpatrzy on nasz wniosek, następuje niezwłoczne przekazanie wnioskowanej kwoty. Żaden bank nie ma zbyt wysokich wymagań w odniesieniu do kredytobiorcy. Jest to szczególnie widoczne w sytuacji, kiedy nie oczekuje on od klienta przedstawienia zabezpieczenia. Oczywiście tak jak wszędzie, również tu zdarzają się wyjątki. Wówczas bank wymaga od potencjalnego klienta poręczenia osób trzecich. Na rynku dostępnych jest mnóstwo ofert kredytowania gotówkowego. Większość z nich otrzymamy bez konieczności wychodzenia z domu, a wszelkie niezbędne formalności załatwimy za pośrednictwem strony www nie schodząc nawet z fotela. Oczywiście są i takie, które uzyskamy bez konieczności przedstawiania zaświadczeń dokumentujących nasze dochody. Kredyty gotówkowe to jednak nie tylko same zalety. Posiadają również szereg wad, które potrafią skutecznie zniechęcić potencjalnego klienta. Wiąże się to przede wszystkim z dość wysokim oprocentowaniem jak również niskimi kwotami przydzielanymi kredytom bez zabezpieczeń. Wysokość uzyskanego kredytu wiąże się bezpośrednio z dochodami uzyskiwanymi przez wnioskodawcę.