Jedna rata zamiast kilku? To możliwe.

Często przy okazji rozpoczynającego się nowego roku robimy różne postanowienia: przejść na dietę, zacząć ćwiczyć, zmienić pracę i wiele innych. Jednym z takich noworocznych postanowień bywa też poprawa sytuacji finansowej, podreperowanie domowego budżetu. Zwłaszcza po świętach, z „dziurą” w portfelu nachodzą nas takie refleksje. Przeciętny konsument ma dzisiaj kilka kredytów. Nic w tym dziwnego, bo zazwyczaj na wiele rzeczy nas po prostu nie stać, a kredyty ułatwiają realizację marzeń. Te kilka rat, które co miesiąc trzeba zapłacić znacznie obciąża domowy budżet. Co więc zrobić aby w nowy rok wkroczyć z dobrą kondycją finansową? Rozwiązaniem może okazać się tutaj konsolidacja kredytów, zobacz gdzie wybrać najlepszą ofertę na gdziepokredyty.com.pl.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?
Kredyt konsolidacyjny to połączenie wszystkich zobowiązań jakie mamy w bankach w jeden kredyt, w jednym konkretnym banku. Trzeba tu zwrócić uwagę, iż pożyczki i kredyty z instytucji pozabankowych nie mogą być skonsolidowane w banku. Bank udziela kredytu konsolidacyjnego tylko na zobowiązania zaciągnięte w bankach. Co nam daje takie posunięcie? A mianowicie w prosty sposób możemy odciążyć domowy budżet. Zamiast kilku rat płacimy tylko jedną, aby rata była niższa możemy wydłużyć okres kredytowania, co spowoduje, że nasze miesięczne obciążenie będzie niższe. Oczywiście nie wszystko jest takie kolorowe, bo przez wydłużenie okresu spłaty, będziemy musieli zapłacić większą ilość odsetek. Jednak gdy zależy nam na odzyskaniu bieżącej płynności finansowej, jest to dobre rozwiązanie.

Bank przyznał nam kredyt konsolidacyjny – co dalej?
Kredyt konsolidacyjny różni się nieco od innych kredytów wypłacanych przez bank. Taką główną różnicą jest to, że nie jest wypłacany bezpośrednio kredytobiorcy. Bank przejmuje zobowiązania kredytobiorcy i to on spłaca je w innych bankach. Zabieg ten daje pewność, że zobowiązania zostaną spłacone, a kredytobiorca nie wykorzysta kredytu w innym celu. Jest to forma zabezpieczenia się banku przed ewentualnymi komplikacjami. Zadaniem kredytobiorcy jest już tylko spłata jednej raty w wyznaczonym terminie.

Konsolidacja nie zawsze się opłaca.

Wyznacznikiem opłacalności kredytu konsolidacyjnego powinna być wysokość odsetek jakie trzeba zapłacić w całym okresie kredytowania. Jeśli okaże się, że odsetki są większe niż suma zobowiązań to musimy się zastanowić, czy na pewno jest to dla nas jedyne rozwiązanie. Jeśli chcemy zaoszczędzić, to nie jest to wówczas dobry sposób, natomiast gdy chcemy poprawić bieżącą sytuację finansową, to może się okazać jedynym wyjściem.